Categories Üniversite

2017 Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?(Mükemmel cevap)

Yerleştirme sonuçları, 08 Ağustos 2017 tarihinde saat 20:30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

2017 YGS tercihleri ne zaman yapılacak?

2017 -ÖSYS tercih işlemleri,18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir.

2017 YKS sonuçları ne zaman açıklandı?

2017 sınav takvimini yayınlayan ÖSYM LYS sonuçlarının 11 Temmuz’da ilan edileceğini bildirdi. Milyonlarca üniversite öğrencisi AİS üzerinden LYS sonuçlarını görüntüleyebilecek. 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM tercih işlemleri)LYS 2017 ‘nin ardından sınav sonuçları için de heyecanlı bekleyiş başladı.

Tercih düzeltme nasıl yapılır YKS?

YKS tercihlerini ve tercih sıralamasını değiştirmek isteyen adaylar ” Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak tercihlerini yeniden düzenleyebilir.

2016 tercih sonuçları saat kaçta açıklandı?

ÖSYM tarafından 8 Ağustos’ta ilan edileceği duyurulan LYS tercih sonuçlarının bugün saat 17.00’den sonra açıklanacağı bildirildi.

2021 YKS ne zaman açıklandı?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00’den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına nasıl bakılır?

YKS sonuçları açıklandı. Milyonlarca adayın katılımı ile düzenlenen 2021 YKS sınav sonuçları ÖSYM AİS ekranı üzerinden ilan edildi. Adaylar, ÖSYM’nin ‘sonuc.osym.gov.tr’ internet adresinden açıklanan sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

You might be interested:  Üniversite Doğru Tercih Nasıl Yapılır?(Çözünme)

ÖSYM Tercih Başvuru onaylandıktan sonra değiştirilebilir mi?

Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır (Tercihlerin tümüyle iptali yapılmaz.). Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

YKS tercih değiştirilir mi?

2021 YKS tercihleri tercih süresi içersinde değiştirilebilir. YKS tercihlerini ve tercih sıralamasını değiştirmek isteyen adaylar ” Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak tercihlerini yeniden düzenleyebilir.

ÖSYM tercih yapıp Yerleşemeyince puan düşer mi?

Evet. 2020-YKS puanlarıyla bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya özel yetenek sınavı sonucu kayıt olan adayların ortaöğretim başarı puanlarına ilişkin katsayıları yarıya düşürülür. Geçen yıl 2020-YKS puanımla merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştim, fakat kayıt yaptırmadım.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *