Categories Üniversite

Aselsan Hangi Üniversite?(En iyi çözüm)

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Sabahattin Zaim Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen “Mühendislik ve Teknoloji Günleri” etkinliğine video konferans yöntemiyle katıldı.

ASELSAN hangi meslekler var?

Çalışma Alanlarımız

  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği​
  • Makine Mühendisliği.
  • Bilgisayar Mühendisliği.
  • Endüstri Mühendisliği.
  • İşletme.
  • İktisat.
  • Uluslararası İlişkiler.
  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği.

ASELSAN mühendisleri hangi üniversitelerden alıyor?

ASELSAN ‘da en çok ODTÜ’lü mühendis çalışıyor ASELSAN ‘da çalışan mühendislerin bin 184’ü ODTÜ, 348’i Hacettepe, 184’ü Bilkent, 160’ı İstanbul Teknik, 107’si ise Gazi Üniversitesi mezunu. Çalışan mühendislerin bin 398’i Elektrik / Elektronik, 343’ü Makine, 157’si Bilgisayar, 147’si Endüstri ve 24’ü Havacılık Mühendisi.

ASELSAN iibf mezunu alıyor mu?

A Yetenek programı değerlendirme sürecimize İİBF öğrencileri de katılabilmektedir. Adaylarımızın ilk olarak işe alım kriterlerimizi sağlaması beklenmektedir. Sonrasında ise, adaylarımız aşamalı sınav/mülakat vb. değerlendirme süreçlerine dahil olmaktadır.

ASELSAN askerlik istiyor mu?

– Takım çalışmasına uyumlu, enerjisi ve kişisel motivasyonu yüksek, sorumluluk sahibi, proaktif ve disiplinli, – Dikkatli, detaycı, yapıcı, süreç veri ve sonuç odaklı, – Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.

Aselsan mühendisleri ne kadar maaş alır?

Aselsan bünyesinde çalışan çeşitli kişilerin verdiği demeçlere bakıldığında yeni bir mühendisin 4500 TL ile 12.000 TL arası maaş ile işe başladığı tahmin ediliyor. Teknikerler ise mühendislerin alt meslek grubu olarak minimum 3500 TL ile işe başlarlar ve bu da 10.000 TL’ye kadar çıkabilir.

You might be interested:  Üniversite Dersleri Nasıl Olacak?(EN iyi 5 ipucu)

Aselsan hisseleri kime ait?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,80’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Aselsan mühendisleri neden öldü?

17 Ocak 2007’de ise, ODTÜ mezunu ASELSAN mühendisi Mülsem Ünal, aracında ölü olarak bulundu. Otopsi sonucunda, 30 yaşındaki mühendisin kafasından aldığı tek kurşunla öldüğü belirlendi. Raporda intihar ettiği yazıldı. ASELSAN mühendisi Yançeken’in ölümünün ardından psikolojik sorunları olduğu iddia edildi.

Makine mühendisi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Ortalama olarak makine mühendislerinin maaşı aylık 4.350 TL olarak belirlenmiştir. Tecrübesi olan ve belli bir süredir aynı sektörde makine mühendisliği yapan kişiler için ortalama maaş bu şekildedir. Alanında uzman olan mühendisler ise en yüksek maaş 6.350 TL olmaktadır.

Tusaş hangi mühendisleri alıyor?

Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri başta olmak üzere havacılık ve uzay teknolojilerine temel

ASELSAN lise mezunu alıyor mu?

ASELSAN lise mezunu alıyor mu? Gerek Aselsan bünyesinde gerekse Aselsan Konya bünyesinde 1200 yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylar alımlarda lise adayları için de şans verilmesini bekliyor. Daha önceki Aselsan personel alımlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adaylara şans verildi.

ASELSAN işçi alımı var mı?

Kamu işçi alımı yapılacağı Aselsan tarafından duyuruldu. Aselsan kamu işçi alımı 2021 senesinde yapılacak. Kurum, memur alımlarında genel ve özel bazı kurallara göre personel alacak.

ASELSAN uzay ile ilgilenir mi?

ASELSAN ‘ın uzay alanındaki altyapısını güçlendirmek ve dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla nitelikli insan kaynağına ek olarak Isıl Vakum Odaları ile 100.000 (ISO 8) ve 10.000 (ISO 7) sınıfı temiz odaların kurulumlarına yönelik yatırımlar gerçekleştirilmektedir.

You might be interested:  Üniversite Okurken Açıköğretim Okumak Nasıl Okunur?(Soru)

TAI de çalışmak için ne yapmalı?

Başvuru yapabilmek için http://www. tai.com.tr/kariyer/stajyer-muhendis-programi adresinden sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. İlk defa başvuru yapılıyorsa “Yeni Staj Başvurusu Yapmak İstiyorum” seçilmelidir.

ASELSAN hangi illerde var?

Ankara’da Macunköy, Akyurt, Gölbaşı ve Teknokent’te yerleşik dört ayrı tesiste üretim ve mühendislik faaliyetlerini sürdürmekte olan ASELSAN ‘ın Genel Müdürlüğü Ankara, Macunköy’de bulunmaktadır. Kurum Teknofest İstanbul’un paydaşlarındandır.

Savunma sanayinde kimler çalışır?

Savunma sanayii çalışanlarının yüzde 92’si mühendis kökenli. Bu mühendislerin yüzde 30’u elektrik-elektronik mühendisi, yüzde 24’ü makine, yüzde 15’i de bilgisayar mühendisliğinden geliyor. Yüzde 75’i devlet üniversitesi, yüzde 25’i de vakıf üniversitelerinden.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *