Categories Üniversite

Aybü Hangi Üniversite?(Çözülmüş)

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi‘nin lisans eğitimine başlanan bölümleri, ülkemizin üst düzeyde ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmeye yönelik bölümlerdir.

Aybü nasıl bir üniversite?

Başkentimiz Ankara’da 44 yıl aradan sonra 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 Konservatuvarla beşinci devlet üniversitesi olarak hizmete giren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2021 itibariyle 15 fakülte, 1 yüksek okul, 1 devlet konservatuvarı, 4 meslek yüksek okulu, 5 enstitü ve 27 uygulama ve araştırma

Aybü özel mi?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ( AYBÜ ), eski adıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara’nın beşinci devlet üniversitesi. 27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihli T.C.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Nerede?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 39.946865 enlem ve 32.856125 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Fatih Mh. ve Pursaklar ilçesine bağlıdır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi posta kodu 06830.

Aybü hangi bölümler var?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

 • Diş Hekimliği Fakültesi.
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi.
 • İslami İlimler Fakültesi.
 • İşletme Fakültesi.
 • Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi.
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi.

Kocaeli Üniversitesi iyi bir üniversite mi?

Kocaeli Üniversitesinde gerçekten çok kaliteli hocalar var, aralarında sizin sevmeyeceğiniz tipler olsa da genel olarak hepsi çok değerli akademisyenlerdir. Özellikle Mühendislik Fakültesindeki eğitimin ileri düzeyde olduğu söylenilebilir, uygulamalı eğitimin olduğu mühendislikte kaliteli bir eğitim verilmektedir.

You might be interested:  Ajdar Hangi Üniversite Mezunu?(En iyi çözüm)

Ankara Yıldırım Beyazıt Devlet mi?

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97. ve başkentimiz Ankara ‘ nın 5. devlet üniversitesi olarak (27648 sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde resmî gazete yayımlanan

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ne zaman açıldı?

1971 yılında Denizli’nin Çal ilçesinin Hançalar Kasabasında dünyaya geldi. İlk eğitimini Hançalar İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimi ise Çal İmam Hatip Lisesinde birincilikle tamamladı. 1990 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1994 yılında 3. lükle tamamladı.

Aybuzem nedir?

AYBUZEM, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kısa adıdır. AYBUZEM, tüm AYBÜ öğrencilerinin faydalanabilmesi için oluşturulmuş bir platformdur.

AYBU hukuk nerede?

Fakülte Yerleşkeleri Hukuk Fakültesi Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binası’nde öğrenim görmektedir.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesine nasıl gidilir?

Ulaşım; Kızılay’dan 261, 265, 279 numaralı otobüsler ile, Sıhhiye’den ise 278,277 numaralı otobüsler ile ulaşım yapabilirsiniz. Ulus’tan otobüslerin tamamı geçmektedir. Metro ile İvedik metro istasyonunda inip 208 nolu otobüs ile aktarma yaparak da ulaşabilirsiniz.

Aybü hangi semtte?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsleri Meslek Yüksekokulu ise Çubuk ilçesindedir.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde hangi bölümler var?

Üniversitemiz, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2017-2018 akademik yılında da, Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, İslami İlimler Fakülteleri ve Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı alanlarında lisans; Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa kampüsünde hangi bölümler var?

Bölümler

 • Beslenme ve Diyetetik. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Merkez Külliyesi Dumlupınar Mahallesi Esenboğa /Ankara.
 • Çocuk Gelişimi.
 • Dil ve Konuşma Terapisi.
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon.
 • Hemşirelik.
 • Odyoloji.
 • Sağlık Yönetimi.
 • Sosyal Hizmet.
You might be interested:  Üniversite Diploma Puanı Nasıl Hesaplanır?(Çözülmüş)

Yıldırım Beyazıt Eğitim Fakültesi var mı?

AYBÜ’den uzay ve havacılık mühendisliğinde uygulamalı eğitim Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, uzay ve havacılık mühendisliği öğrencilerine farklı bir eğitim imkanı sağlıyor. Öğrenciler birinci sınıftan itibaren çeşitli kurumlarda uygulamalı eğitim almaya başlıyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *