Categories Üniversite

Dc Ne Demek Üniversite?(EN iyi 5 ipucu)

DC ile nasıl geçilir?

DD, DC, CD gelen derslerinizden koşullu olarak ortalama ile geçebiliyorsunuz. Bu ortalama ile geçmenin koşulu ise Bahar Dönemi (2.dönem) sonunda Genel Not Ortalamanızı (GNO) 2.0 veya daha üzeri getirmenizdir. Eğer Genel Not Ortalaması’nı 2.0’dan düşük getirirseniz koşullu geçtiğiniz derslerden de kalırsınız.

DC koşullu geçme ne demek?

Şartlı Geçme Nedir? Üniversitede vizelerde ve finallerde notlarınız harf notlarına dönüştürülür. Bu harf notları şayet CD, DC veya DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektedir. Direk geçer harf notu CC’dir.

DD ne anlama gelir?

Şartlı/ Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0’ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir.

DC ve DD başarı notu olan öğrenci hangi şartlarda mezun olabilir?

1. “ DC ” Harf Notu İçin GANO’su 2,25 ve üzerinde ve başka başarısız dersi yok ise mezuniyet işlemi başlatılır. 2. “ DD ” Harf Notu İçin GANO’su 2,50 ve üzerinde ve başka başarısız dersi yok ise mezuniyet işlemi başlatılır.

DC başarısız mı?

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

You might be interested:  Üniversite Öğrencisi Kendini Nasıl Geliştirebilir?(Doğru cevap)

DC olan dersin bütüne girmek zorunlu mu?

DC veya DD şartlı geçtiğiniz derslerden bütünleme sınavlarında girmek zorunluluğunuz yoktur. Sınav giriş belgesinde görünür çünkü bu dersten koşullu geçilmiştir. Ortalama yükseltmek isterseniz bu dersin sınavına girebilirsiniz.

Üniversitede koşullu geçmek ne demek?

Şartlı/ Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0’ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir.

Üniversite de geçme notu kaç?

Ders Geçme ve Sınıf Geçme: 1- Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim -Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’ndeki not sistemine göre ders geçme notu en az DC (60 – 69) = 1,50, mezuniyet için genel not ortalaması ise en az 4,00’lü not sisteminde 2,00-üstü olmalıdır.

DD alınca Büte girilir mi?

dd olanlar bütünlemeye kaldı. dc alanlar şartlı geçer. eğer ortalamanız 2.0 üzeri ise geçmişsiniz demektir. 2.0 altı ise bütünlemeye girmeniz gerekir. dc alıp geçmiş olduğunuz halde ortalamayı yükseltmek için bütünlemeye girebilirsiniz.

DD ile geçilir mi?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez.

DD neyin kısaltması?

double density ( dd )

Auzef koşullu geçmek ne demek?

Bir dersten (DC) ve (DD) harf notlarından birini alan öğrenci o dersi koşullu olarak başarmış sayılır. Mezuniyette koşullu başarılı notların, başarılı kabul edilebilmesi için öğrencinin AGNO’sunun en az 2.00 olması gerekir, öğrenciler ilgili derslerin sınavına tekrar girerek notlarını yükseltebilir.

You might be interested:  Üniversite Nasıl Bırakılır? (Solution found)

Ünide bir dersten kalırsak ne olur?

Toplam alabileceğin kredi sayısı her dönem belli. Dolayısıyla çok fazla dersten kalırsan önündeki dönemin dersleri ile kredi limitin dolabilir ve bu dersleri alamayabilirsin. Zorunlu dersleri de vermeden mezun olamazsın. Alttan aldığın zaman Devam zorunluluğun vs olmuyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *