Categories Üniversite

Dd Ne Demek Üniversite?(Doğru cevap)

Harf notlarının anlamları nedir? AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez.

DD ile geçince ne oluyor?

Koşullu geçtiğiniz dersleriniz mezuniyet durumu oluştuğunda önem kazanmaktadır. Şayet mezuniyet için gerekli ortalamaya sahipseniz koşullu olarak daha önce almış olduğunuz dersleri yeniden almanız gerekmez. Direk kalır ders notu ise FF’tir. FF aldığınız dersi ilerleyen dönemlerde tekrar almak zorundasınız.

DD ne anlama gelir?

Şartlı/ Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0’ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir.

DD alınca Büte girilir mi?

dd olanlar bütünlemeye kaldı. dc alanlar şartlı geçer. eğer ortalamanız 2.0 üzeri ise geçmişsiniz demektir. 2.0 altı ise bütünlemeye girmeniz gerekir. dc alıp geçmiş olduğunuz halde ortalamayı yükseltmek için bütünlemeye girebilirsiniz.

Dönemlik sistemde geçti ne demek?

Dönemlik sistemlerde ise dersler dönemlik olarak verilmektedir. Bu nedenle mesela ilk dönem Türk Dili-1 dersi alınıyorsa ikinci dönem Türk Dili-2 dersi alınacaktır. Bu iki dersten geçmek ya da kalmak ayrı ayrı değerlendirilecektir.

You might be interested:  Üniversite Uzaktan Eğitime Nasıl Girilir?(En iyi çözüm)

Dersten sorumlu geçti ne demek?

Sorumlu sınıf geçme, öğrencinin sınıfı geçtiği ancak sınıfın sonuna kadar sorumlu olduğun dersleri vermesi gerektiği anlamına gelir.

DD ile geçilir mi?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez.

DD neyin kısaltması?

double density ( dd )

DD ne demek Emoji?

E-posta veya metin jargonunda DD, “Sevgili Kızım” veya “Sevgili Kızım” anlamına gelir.

DD geçer mi?

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

Hangi harf notu kaç puan?

Üniversitelerde genelde 90 ile 100 puan arasındaki notlar AA harf notu ile değerlendirilmektedir. 89 ile 85 arasındaki notlar BA, 80 ve 84 arasındaki notlar BB, 79 ile 75 arasındaki notlar CB, 70 ile 74 arasındaki notlar CC, 69 ile 65 arasındaki notlar DC, 60 ile 64 arasındaki notlar DD olarak ifade edilmektedir.

DC ortalamayı nasıl etkiler?

DC olan harf notu ise dönem ortalamanız 2.00’ın üzerindeyse geçiyor altındaysa kalıyor. ODTÜ’de de benzer durum var. FF ve FD harf notu olan dersler kalıyor. DC ve DD notlarıysa şartlı geçmektedir.

Dersten koşullu geçmek ne demek?

Şartlı/ Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0’ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Bu Sene Üniversite Sıralamaları Nasıl Değişir?(Soru)

FF ile kalınca Büte girilir mi?

Finalde DD veya DC ile geçilen dersin bütünlemesine girilmesi durumunda son aldığı not geçerli olacaktır. Bu durumda bütünlemede sınava girip FF alan öğrencinin notu FF olarak kalacaktır. Bütünlemeye girmemesi durumunda final notu geçerli olacaktır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *