Categories Üniversite

Ekrem Imamoğlu Hangi Üniversite Mezunu?

Imamoğlu hangi bölüm mezunu?

Ailesinin 1987 yılında İstanbul’a taşınmasının ertesinde, KKTC’de iki yıl öğrenim gördükten sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’ne yatay geçiş yaptı ve bu bölümden 1994 yılında mezun oldu.

Ekrem imamoğlu eşi ne mezunu?

Dilek İmamoğlu (evlilik öncesi soyadı: Kaya, d. 18 Kasım 1974, Trabzon), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşidir. 1974 Trabzon doğumlu İmamoğlu İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü mezunudur ve kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. 1995 yılında Ekrem İmamoğlu ile evlenmiştir.

Ekrem imamoğlu nun asıl mesleği nedir?

Mansur Yavaş, Ahmet Sadık Yavaş ve Havva Yavaş’ın çocuğu olarak 1955 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’nda tamamladı. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 1983 yılında tamamladı.

Ekrem imamoğlu nun kac cocugu var?

Cemil İmamoğlu … Akçaabat ilçesi Cevizli Köyü’nde doğdu. Eğitimini tamamladı ve Trabzon’da dershanede fizik öğretmeni olarak görev yaptı. İlk olarak İstanbul’da dershane açtı, ardından ise restoran işine girdi.

Ekrem imamoğlu nun babası kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “CHP” şeklindedir.

Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ne zaman seçildi?

17 Kasım 1963 tarihinde yapılan seçimleri kazanan Haşim İşcan İstanbul’un tek dereceli seçimle belirlenen ilk belediye başkanı oldu. 12 Eylül Darbesi’yle (1980) birlikte yaklaşık 3,5 yıl boyunca belediye başkanlarının atamayla belirlenmesinden sonra 8 Mart 1984’te Büyükşehir Belediye Kararnamesi kabul edildi.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *