Categories Üniversite

Erü Hangi Üniversite?(Doğru cevap)

Erciyes Üniversitesi 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adı altında kuruldu. 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi‘ne bağlı olarak açılan Gevher Nesibe Tıp Fakültesi ve 1977 yılında kurulan Kayseri İşletme Fakültesi, Erciyes Üniversitesi‘nin nüvesini oluşturmuştur.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Özel mi?

Erciyes Üniversitesi, Kayseri ‘de 1978’de kurulan bir devlet üniversitesidir.

Erciyes Üni ne zaman kuruldu?

Erciyes Üniversitesi 38.705196 enlem ve 35.521568 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Köşk Mh. ve Melikgazi ilçesine bağlıdır. Erciyes Üniversitesi haritası Kayseri ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Erciyes Üniversitesi GPS koordinatları 38° 42´ 18.7056″ ve 35° 31´ 17.6448″.

Melikşah Üniversitesi Devlet mi özel mi?

Melikşah Üniversitesi, Kayseri ilinin Talas ilçesinde faaliyet göstermiş bir vakıf üniversitesiydi Kayseri’de kurulan ilk vakıf üniversitesi olan Melikşah Üniversitesi, Kayseri’de kurulmuş ikinci üniversiteydi.

Kayseri Üniversitesi hangi bölümler var?

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ ‘ndeki Tüm Lisans Programları (Alfabetik Sırada)

  • Bilgisayar Mühendisliği. (Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi) SAY.
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği. (Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi) SAY.
  • İnsan Kaynakları Yönetimi.
  • İslami İlimler.
  • İslami İlimler (M.T.O.K.)
  • Muhasebe ve Finans Yönetimi.

Erudm ye nasıl giriş yapılır?

ERUDM internet sitesinin adresi: https:// erudm.erciyes.edu.tr/login/index.php 2. Sisteme giriş için kulanacağınız e-posta adresi ve parola şu şekildedir: E-POSTA: [email protected] (10 haneli öğrenci numaranı[email protected]) PAROLA: WEBMAIL parolanız ile aynı parolayı kullanabilirsiniz.

Kayseri Üniversitesi ne zaman kuruldu?

Erciyes Dağı, Türkiye’nin en önemli kış ve kayak sporları merkezidir. Erciyes Üniversitesi bugün toplam 19 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 6 bölüm, 42 araştırma merkezi ve 1350 yataklı gelişmiş bir uygulama hastanesi ile hizmet vermektedir.

You might be interested:  Ikinci Üniversite De Hangi Bölümler Var?

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hangi ilçede?

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri 38.703156 enlem ve 35.524055 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Köşk Mh. ve Melikgazi ilçesine bağlıdır.

Kayseri Üniversitesi hangi mahallede?

Erciyes Üniversitesi 38.704205 enlem ve 35.524281 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Yenidoğan Mh. ve Talas ilçesine bağlıdır. Erciyes Üniversitesi haritası Kayseri ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Kayseri Erciyes Üniversitesi iyi mi?

Bu sonuçlara göre, ERÜ en iyi Dünya Üniversiteleri sıralamasında Türk Üniversiteleri arasında 10. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 6. sırada yer almıştır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *