Categories Üniversite

Hatay’da Hangi Üniversite Var?(En iyi çözüm)

Hatay’da kac üniversite var?

Hatay şehri, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 1.609.856’dır. Hatay ‘da 2 adet üniversite bulunmaktadır.

Iskenderun’da hangi universiteler var?

Fakülteler

 • Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi.
 • Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi.
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi vakıf mı?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, 1992 yılında Hatay ‘da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibarıyla üniversitede 934 akademik, 620 idari personel olmak üzere toplam 1554 personel ve 25.100 öğrenci bulunmaktadır.

MKA hangi üniversite?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi. Mustafa Kemal Üniversitesi, 1992 yılında Hatay’da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. 2009 yılı itibarıyla 665 akademik personeli ve yaklaşık 22000 öğrencisi bulunmaktadır.

Hatay’da üniversite var mi?

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) /: Hatay’da üniversite var mi? Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi hangi bölümler var?

 • Eğitim Fakültesi. Türkçe Öğretmenliği.
 • Fen-Edebiyat Fakültesi. Coğrafya.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi.
 • İlahiyat Fakültesi. İlahiyat.
 • İletişim Fakültesi. Halkla İlişkiler ve Tanıtım.
 • Mimarlık Fakültesi. Mimarlık.
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi. Acil Yardım ve Afet Yönetimi.
 • Ziraat Fakültesi.

Iskenderun Devlet Üniversitesi nerede?

İskenderun Teknik Üniversitesi, kısa adıyla İSTE, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 31.3.2015 tarihinde çıkardığı 6640 sayılı bir yasayla Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulmuş teknik üniversitedir.

Iskenderun’da üniversite var mı?

Hatay İli ülkemizin güneyinde, İskenderun körfezinin doğu kıyılarında yeralır. Batıdan Akdeniz, güney ve doğudan Suriye, kuzeybatıdan Adana, kuzeyden Osmaniye ve kuzeydoğudan Gaziantep ile çevrilidir.

You might be interested:  Üniversite Ne Zaman Açılıyor 2020?(EN iyi 5 ipucu)

Mustafa Kemal Universitesi ne zaman kuruldu?

Bülent Akçora, daha önce de Başhekim Yardımcılığı yapmış deneyimli bir tıp yöneticisi olarak biliniyor. Nisan 2004’te MKÜ Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’na kurucu Öğretim Üyesi olarak atandı. Nisan 2012’de Doçentlik, 2016’da Profesörlük ünvanı aldı.

Mustafa Kemal Atatürk hangi üniversite mezunu?

Genç Mustafa Kemal, Manastır Askerî İdadisi’ni de başarı ile bitirerek 13 Mart 1899 tarihinde İstanbul’da Harp Okulu’na girdi. 3 senelik başarılı bir Harbiye öğreniminden sonra 10 Şubat 1902’de bu okulu Teğmen rütbesiyle bitirdi ve öğrenimine Harp Akademisi’nde devam etti. 1903 yılında Üsteğmen olmuştu. 11 Ocak 1905

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim mi?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz döneminde üniversitemiz akademik birimlerinde uzaktan eğitim yoluyla verilecek olan dersler çevrimiçi ve çevrim dışı olarak iki farklı yöntemle verilecektir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *