Categories Üniversite

Hostes Olmak Için Hangi Üniversite?(EN iyi 5 ipucu)

Hostes olmak için hangi okulları okumak gerekir?

HOSTES OLMAK İÇİN HANGİ BÖLÜMÜ OKUMAK GEREKİR? Hostes olmak için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Lise mezunu olan herkes hostes alımlarına başvurabilir. Bazı iş ilanlarında üniversite mezunu olması istenilmektedir.

Hosteslik hangi alan?

Hostes olmak için en az lise mezunu olmak şartı bulunmaktadır. Bir çok havayolu firması, istihdam edecekleri hosteslere mesleki eğitim fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda üniversitelerin iki yıllık Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri önlisans programından mezun olarak da mesleğe adım atmak mümkündür.

Hostes sayısal mı sözel mi?

Hostes sözel mi sayısal mı? Hostes olmak isteyen şahıslar için ilk adım başvuru sürecidir. Bırakılan CV sonucunda hostes olma konusunda onay sağlanırsa mülakata tabi tutulurlar. Bu elemeler yazılı ve sözel sınavlarla gerçekleştirilir.

Hostes olmak için yabancı dil şart mı?

– En az lise mezunu olmak. – İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip olmak, bu dili akıcı bir şekilde konuşmak ve anlamak. – Başvurulan hava yolu firmalarının uygun gördükleri illerde ikamet etmek. – Adli sicil kaydının temiz olması.

Hosteslikte boy sınırı var mı?

Kabin memuru olarak görev almak isteyen kadın adayların boylarının 160 ile 180 cm aralığında, erkek adayların boylarının 170 ile 190 cm aralığında olması gerekmektedir. Kilo değerlendirmesi ise boy -kilo endeksine göre yapılmaktadır.

You might be interested:  Mabel Matiz Hangi Üniversite? (Solution found)

Kaç yaşına kadar hostes olunur?

Hosteslere 50 yaş hakkı Yöneticiler 45 yaşındaki kabin memurunun uçuculuk görevini bir ya da iki yıllık uzatmalarla 48 yaşına kadar çıkarabiliyorlar.

Hostes olmak için kaç dil bilmek gerekiyor?

Kabin görevlisi olmak için üniversite mezunu olmak şart değil. En az lise mezunu olmak yeterli. İyi derecede bir ya da iki yabancı dil bilmek tercih edilmek için önemli bir kriter.

Hostes ne işi yapar?

Yer hostesi, uçağa bininceye kadar olan süreçlerdeki düzenlemeleri yapar. Bu doğrultuda yolcuları yönlendirir ve uçakların iniş-kalkışlarını kontrol eder. Uçak hostesi ise, uçak içerisinde bulunan yolculara servis hizmeti sunar.

Kabin memuru olabilmeniz için sizden istenen şartlar nelerdir?

Kabin Memuru Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

 • En az 18 yaşında olmak,
 • SHGM tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşundan hem psikolojik hem de fiziksel olarak işe yeterlilik belgeleri almak,
 • Yurt içinde ya da yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya dengi bir kurumdan mezun olmak.

Kabin memuru olmak icin ne gerekli?

Kabin memuru olabilmek için en önemli şartlarda biri 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Ayrıca yurtiçinde ya da yurtdışında lise mezunu olmak ve SHGM’nin yetki verdiği sağlık kuruluşundan psikolojik ve fiziksel yeterlilik belgesi almış olmanız gerekmektedir.

Eşit ağırlıkta hangi bölümler var?

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan eşit ağrılık bölümünde yaygın olarak aşağıdaki meslekler ön plana çıkmaktadır.

 • Hukuk.
 • Sınıf öğretmenliği.
 • Sağlık Yönetimi.
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • Psikoloji.
 • Bankacılık.
 • Beden eğitimi ve Spor öğretmenliği.

155 boyla hostes olunur mu?

En az 1.59 cm, en fazla 1.75 cm boy gerekiyor. Ayrıca boy ve kilo arasında doğru orantı aranıyor. Adayların doğum tarihlerinin 1 Ocak 1970 ile 31 Aralık 1978 tarihleri arasında olması gerekiyor. Fiziki kusur olmaması ve sağlık durumunun uçuşa uygun olması en önemli şartlar arasında yer alıyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *