Categories Üniversite

Lise Mezunu Memur Üniversite Bitirirse Maaşı Ne Kadar Artar?(Doğru cevap)

Lise mezunu memur lisans bitirince kaç derece alır?

2- Ek gösterge açısından; Lise mezunu bir memur derece kademe olarak en fazla 3/8 inci dereceye kadar yükselebilir ve bunun karşılığı 800 ek göstergedir. Bu personelin 4 yıllık fakülteyi bitirmesi halinde 1/ 4 derece ve kademeye kadar yükselebilir ve bunun karşılığı ise 2200 ek göstergedir.

Lise mezunu üniversite bitirince kaç derece alır?

Liseden mezun olanlar 13. derece ve 3. kademeden göreve başlar. En çok 3. dereceye kadar yükselebilir. İki yıllık üniversiteden mezunlar, 10. derece ve 2. kademeden göreve başlar. En çok 1. dereceye kadar yükselebilir.

Düz memurlar ne kadar maaş alıyor?

KÜMÜLATİF ARTIŞ YÜZDE 38 Yapılan zamla birlikte sendika üyesi bekar idari hizmetler sınıfında 4.060 TL alan bir memurun maaşı gelecek yılın ilk yarısında 4.580 TL, ikinci yarısında da 4.900 TL’ye çıkacak. Bir sonraki yıl ise ilk yarıda 5.292 TL, ikinci altı ayda da 5.610 TL olacak.

Üniversite mezunu memur maaşı ne kadar?

Kamuda görevli genel müdürün maaşı 16 bin 110 lira, üniversite mezunu memur için 5 bin 243 lira, öğretmen için 6 bin 553 lira, polis memuru için 7 bin 431 lira, uzman doktor için 10 bin 93 lira oldu.

You might be interested:  Açıköğretim Üniversite Nasıl Kayıt Olunur 2017?(Çözünme)

Lise mezunu memur 1 dereceye düşebilir mi?

Liseyi Bitiren Memurların Yükselebilecekleri Kadro ve Dereceler. Liseyi bitiren ve memur olan devlet memurları 13/3 ile göreve başlar. Lise veya dengi okullar üstü 2 yıl veya Ortaokul üstü en az 5 yıllık mesleki veya teknik öğrenimi bitirenler 10/ 1 ile memuriyete başlar ve en fazla 2. Dereceye kadar düşebilir.

Yüksek lisans yapan memura kaç derece verilir?

Soru: Bilindiği üzere tezsiz yüksek lisans yapanlar ile tezli yüksek lisans yapan memurlara 1 kademe ilerlemesi verilmektedir.

Derece Terfi kim yapar?

Bizim derece terfilerini il milli egitim yapiyor. Biz herhangi bir evrak gondermeden. Eskiden derece terfi teklifini biz yapiyorduk il onayliyordu.

Kadro derecesi ile aylık derecesi neden farklı?

Tercih kılavuzunda farklı derece rakamları bulunmaktadır. Çünkü her aday öğrenim durumuna göre en fazla 3 derece yukarısından olabilecek şekilde memuriyete girebilir. Bu derece farklılıkları kurumun elindeki farklı derecelerdeki kadrolara personel almak istemesinden kaynaklanmaktadır.

Derece kademe mi nasıl öğrenebilirim?

Devlet memurları için derece kademesi sorgulaması E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak memur derece kademesi sorgulaması yapılabilmektedir. Ayrıca kişiler memurluk derecelerini kendileri de hesaplayabilmektedirler.

Düz memur ne demek?

Düz memurluk, kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS puanı ile atanan ve hangi meslekten olursa olsun bu görevde kendi mesleğini yerine getirmeyen kişilerdir. Yani düz memurlar, bulunduğu kurumlarda bir mesleki görev gerçekleştirmekten ziyada kurumun ilgili yazı işlerini yerine getirmektedirler.

Memur ilk maaşı ne zaman yatar?

Personel açıktan atama veya yeniden açıktan atama ile göreve başladı ise göreve başladığı tarihten ayın 14’üne (dahil) kadar maaşını çalışıp hak eder. Göreve başladığı tarihten sonra aybaşında (15’inde) maaşı peşin ödenir. (657 S.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Ödemeleri Nasıl?(Soru)

En yüksek maaş alan devlet memuru kimdir?

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte kamuda en yüksek devlet memuru haline gelen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın üç ayrı kurumdan aylık toplam 84 bin 702 lira maaş aldığını ortaya çıkardı.

2021 Ocak memur zammı ne kadar olacak?

Böylece 2021 yılı yüzde 19.9 zamla kapatılacak. Memur ve memur emeklileri ise temmuzda yüzde 3 zam aldıkları için yeni yılda yüzde 7.5 civarında bir enflasyon farkı ve yüzde 5 normal toplu sözleşme zamlarını alacaklar. Zam oranı toplamda yüzde 12.87 olacak.

Lise mezunu memur ne kadar alır?

9/1 derecesinde memuriyete başlamış olan kamu personelinin maaşı 3.700 tl civarındadır. * Lise mezunu 25 yıllık tecrübeli memur maaşı 150-200 BES kesintisiyle beraber 4,100 tl civarında maaş almaktadır.

Devlet memurları ne kadar maaş alıyor?

Görüşmelerin ardından en düşük memur maaşı 4 bin 460 lira 74 kuruşutan, 4 bin 837 lira 67 kuruşa yükseldi. En yüksek memur maaşı ise 18 bin 537 lira 98 kuruştan, 20 bin 104 lira 44 kuruşa yükseldi.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *