Categories Üniversite

Makü Hangi Üniversite? (Solution found)

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Burdur ilinde kurulmuş bir üniversitedir.

Makü de hangi bölümler var?

FAKÜLTELER

  • Bucak İşletme Fakültesi.
  • Bucak Teknoloji Fakültesi.
  • Diş Hekimliği Fakültesi.
  • Eğitim Fakültesi.
  • Fen Edebiyat Fakültesi.
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
  • İlahiyat Fakültesi.
  • Mühendislik-Mimarlık Fakültesi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hangi ilde?

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 37.714634 enlem ve 30.271948 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Bahçelievler Mh. ve Merkez ilçesine bağlıdır.

Makü özel mi devlet mi?

MAKÜ, 2016 yılında 55. sırada yer aldığı sıralamada, 2017 yılında 25. sıraya yükselmiş ve 2018 yılında Türkiye’de Kurumun Yönetim ve İşleyişinden en yüksek memnuniyet duyulan 20. Devlet Üniversitesi olarak çok büyük bir başarıya imza atmıştır.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde kaç öğrenci topluluğu var?

MAKÜ 70’i aşkın öğrenci topluluğu ile Türkiye’nin bu açıdan en zengin üniversitelerinden biridir.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hangi bölgede?

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur kent merkezine bağlı İstiklal Yerleşkesinde bulunur.

MAKÜ online mı?

Üniversitemizde Covid-19 Pandemisi nedeniyle 2021 Yılı Yaz Okulu’nda teorik derslerin tamamını uzaktan eğitim yöntemiyle yapılacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi nasıl bir yer?

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri bilgi ve beceri düzeyleri yüksek, girişimcilik ve proje üretme kültürüne sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan ders programlarıyla, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif amaçlarla kurulmuş öğrenci topluluklarıyla öğrenci merkezli bir üniversitedir.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Ödeme Nasıl Yapılır?

Burdur Üniversitesi kaç öğrenci sayısı?

Sonuçlara göre Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ‘nin (MAKÜ) lisans kontenjanlarının yüzde 97’si doldu. 4 bin 496 ön lisans, 3 bin 700 lisans öğrencisinin tercih ettiği MAKÜ, toplamda 8 bin 196 yeni öğrenciye kapılarını açtı.

Burdur Diş Hekimliği Fakültesi ne zaman açılacak?

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında geçici binada eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacak olan Fakültemiz, halen inşaatı Burdur Merkez’de devam etmekte olan ve en geç 2022 yılında tamamen bitirilmesi planlanan daimi binaya taşındıktan sonra, yaklaşık 17.500 m2 kapalı alana sahip daimi binada, en son teknolojik makine ve

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ders kaydı nasıl yapılır?

Ders kayıt işlemi için Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapılır. Ders ve Dönem İşlemleri menüsünde yer alan “ Ders Kayıt” tuşuna basılır. Açılan ekranda ders seçimi yapıldıktan sonra “Kontrol Et” butonu kullanılarak dersler kontrol edilir. Daha sonra “Kesinleştir” butonu görünür.

Habertürk Mehmet Akif Ersoy kimdir?

8 Ocak 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Tiyatrocu babası bir dönem yerel gazete çıkardı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde tamamladı. Medya kariyerine 2009 yılında 6 News televizyonunda muhabir olarak başladı.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *