Categories Üniversite

Staj Dosyası Nasıl Hazırlanır Üniversite?(EN iyi 5 ipucu)

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

Staj defterinin ilk sayfasına ne yazılır?

Staj defterinin ilk sayfası kişisel bilgilerinizi dolduracağınız sayfadır. Adınızı, soyadınızı, Okul numaranızı, bölümünüzü, kişisel adresinizi, telefonunuzu ve e-posta adresini yazınız.

Staj Dosyası olmazsa ne olur?

Zamanında teslim edilmeyen staj dosyaları işleme alınmayacaktır. Dolayısıyla yine stajınızı tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca stajın, iş hayatına atılan bir adım olduğunu unutmayın.

Staj Dosyası görüş ve düşünceler bölümüne ne yazılır?

Sonuç bölümü: Staj dosyalarının sonunda, stajda edinilen bilgi ve becerilerle yapılan işlerin özet halinde değerlendirmesi yapılarak, görüş ve düşünceler yazılacaktır.

Staj defterinde kontrol sonucuna ne yazılır?

4. Staj defterinin her sayfasının altında yer alan “ KONTROL SONUCU “ Bölümü günlük olarak sizi işletmede kontrol eden kişi tarafından bir görüş bildirilerek paraflanacaktır.

Üniversite staj defterine ne yazılır?

Staj dosyası sayfalarına sadece yapmış olduğunuz işin detayları ile ilgili bilgiler yazmalısınız. Ancak bazen işler bir günde bitmez. Örneğin, tüm staj boyunca sadece bir proje ya da iş ile ilgili çalışmış olabileceğiniz gibi sadece bir gün içerisinde birden fazla işte yapmış olabilirsiniz.

You might be interested:  Hangi Üniversite Kaç Net 2021?(Mükemmel cevap)

Staj yapmayan öğrenci mezun olabilir mi?

Ancak şunu unutmayın tüm derslerinizi vermiş ve not ortalamanızla mezun durumda bile olsanız stajınızı yapmadıysanız mezun olamazsınız, okulunuz uzamış olur.

Staj defteri okula teslim edilmezse ne olur?

Staj Tamamlandıktan sonra en geç iki hafta içinde staj defterinin Yüksekokulumuz evrak kayıt bürosuna teslim edilmesi gerekmektedir. Daha geç teslim edilen staj defterleri işleme alınmayacak ve staj geçersiz sayılacaktır.

Staj ortalamaya etki eder mi?

2014/2015 Güz Döneminde Staj Uygulamasına tabi tutulan öğrencilere 24 AKTS olarak işlenen ve Ortalamaya Etki eden Staj Uygulaması 2014/2015 Bahar Döneminde ise Rektörlüktarafından alınan bir karar ile 15 AKTS değerine düşürüldü ve Ortalamaya Etkisi kaldırıldı.

Staj defteri hangi ağızla yazılır?

Staj defteri yazılırken, sade anlaşılır bir dil kullanılmalı, yazım dili Türkçe olmalıdır (Öğrenci stajını yurtdışında yaptığı takdirde yazım dili İngilizce olabilir). Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır.

Staj yapmak öğrenciye ne kazandırır?

Staj Yapmanın 8 Faydası

  1. İyi bir iş deneyimi kazanın.
  2. Kariyer yolunuzu keşfedin.
  3. 3. İş dünyasında kendinize bir avantaj sağlayın.
  4. Yeteneklerinizi geliştirin ve iyileştirin.
  5. 5. Para kazanın.
  6. Profesyoneller ile iletişim kurun.
  7. 7. Güven kazanın.
  8. 8. Stajdan sonra işiniz olsun.

Staj dosyası nasıl hangi kalemle yazılır?

Staj defterinin tümü bilgisayarda yazılabileceği gibi, okunaklı bir şekilde el yazısı ile de yazılabilir. 3. Yazım kurallarına uyulmalı ve kesinlikle kurşun kalem kullanılmamalıdır. 4.

Lise staj defteri nedir?

Staj defteri, öğrencilerin zorunlu stajlarını yaparken edinmeleri gereken bir araçtır. Staj dönemlerinde edindikleri mesleki tecrübeleri yazdıkları, günlük gibi tuttukları bir defterdir. Staj yapmak için bu defteri tutmak, doldurmak ve teslim etmek zorunludur.

You might be interested:  Üniversite Girişte Okul Puanı Nasıl Hesaplanır?

Lise staj dosyası nereden alınır?

Bu zorunlu stajın tamamlanması için staj defteri alınmalıdır. Bu defter ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından, okulun veya fakültenin fotokopicisinden, okul etrafındaki kırtasiyelerden temin edilebilir.

Staj raporu nasıl yazılır?

Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır. Rapor da hiçbir bölüm atlanılmamalı ve mümkün olan en kısa şekilde yazılmalıdır. Bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır. Bilgisayarda çizimi güç olan şema, şekil ve resimler raporun sonundaki ekler bölümüne eklenebilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *