Categories Üniversite

Türk Üniversite Diplomaları Hangi Ülkelerde Geçerli?

Almanyada Türkiye Üniversite diploması geçerli mi?

Türkiye’de edindiğiniz meslek Almanya’da geçerli olabilecek! Alman Federal Konseyi ( Bundesrat) yurtdışında edinilen mesleki ve akademik diplomaların niteliklerinin tespit edilip tanınmasını sağlamak için, daha önce Eylül ayında parlamento tarafından kabul edilmiş olan Tanıtım Yasasını ( Anerkennunggesetz) onayladı.

Mavi diploma hangi ülkelerde geçerli?

2021 Yılında Mavi Diploma ‘nın geçerli olduğu Avrupa Birliği Üyesi olan ülkeleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Almanya.
 • Avusturya.
 • Bulgaristan.
 • Belçika.
 • Malta.
 • Polonya.
 • Portekiz.
 • Hollanda.

Türkiye Üniversite diploması Avrupada geçer mi?

Diploma Eki, Diplomanın Avrupa ‘da geçerli olmasını sağlar mı? Diploma Eki ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarınca verilen diplomaların başka ülkelerde otomatik olarak tanınmasını sağlayan bir “tanıma/geçerlilik/denklik belgesi” değildir. Diploma Eki almak, diplomanın başka Avrupa ülkelerinde geçerli olmasını sağlamaz.

Türkiyede hangi üniversiteler uluslararası diploma veriyor?

Mavi Diploma Veren Üniversiteler 2021

 • Anadolu Üniversitesi.
 • Atatürk Üniversitesi.
 • Adıyaman Üniversitesi.
 • Adnan Menderes Üniversitesi.
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi.
 • Akdeniz Üniversitesi.
 • Atılım Üniversitesi.
 • Başkent Üniversitesi.

Diplomam ingilterede geçerli mi?

İngiltere’deki üniversitelerde Avrupa Birliği kapsamında eğitim veren ülkelerdeki eğitim kurumlarından alınmış olan diplomalar geçerli olmakla birlikte birçok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkenin diploması da geçerlidir.

You might be interested:  Acun Ilıcalı Hangi Üniversite Mezunu?(EN iyi 5 ipucu)

Türk hukuk diploması Almanyada geçerli mi?

Almanya’da avukatlık yapmak için Alman vatandaşı olmak şartı yoktur. Hukuk fakültesi mezunları genel olarak avukatlık yapmaktadırlar. Avukatlık stajı 2 yıldır.

Fırat Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

FIRAT ÜNİVERSİTESİ DİPLOMASININ GÜCÜ: Üniversite, AB tarafından diploma etiketi ile ödüllendirilmiştir (genellikle mavi diploma olarak bilinir). Ayrıca ABD ve diğer ülkelerde yürütülen ortak programlar ile öğrencilerine, uluslararası çift diploma imkânı da sunmaktadır.

Kıbrıs’ta hangi üniversiteler mavi diploma veriyor?

Kıbrıs ‘ ta mavi diploma veren üniversitelerden biri Girne Amerikan Üniversitesi ‘dir. Bu üniversitenin herhangi bir bölümünü başarı ile bitiren tüm öğrencilere mavi diploma verilmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi diploması hangi ülkelerde geçerli?

Bahçeşehir Üniversitesi YÖK’e bağlı bir üniversite olduğu için Türkiye’yi ve YÖK’ü tanıyan tüm ülkelerde diploması geçerlidir. Ayrıca üniversitemiz AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) akreditasyonu almış bir üniversitedir.

Auzef diploması nasıl olacak?

Mezun statüsündeki tüm öğrenciler; school E-imzalı diplomalarını AKSİS otomasyon sistemi üzerinden alabilir. school E-imzalı diploma ile birlikte mezuniyet bilgileri eş zamanlı olarak YÖKSİS’e işlenir. school E-DEVLET üzerinden mezuniyet belgesi alınabilir.

Türkiye hangi ülkelere denklik veriyor?

Lisansta denklik verilen ilk 4 ülke sırasıyla Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan ve Ukrayna’dır. Yüksek lisansta ise listenin başında sırasıyla Birleşik Krallık, ABD, Almanya ve Fransayer almaktadır.

Diplomam Kanada’da geçerli mi?

Türkiyedeki Diploma Ne Olacak? Öğrenciler Türkiye’de aldıkları diplomanın Kanada ‘da işe yerleşmelerini sağlayıp sağlamayacağını soruyorlar. Kanada ‘da bir firmadan iş teklifi almışsanız bu denkliğe zaten ihtiyacınız olmuyor. Üniversitede master yapmak isteyen öğrenciler için de denklik aranmıyor.

Türkiye’de hangi üniversiteler mavi diploma veriyor?

Hava Harp Okulu ( İstanbul ) İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ankara) İnönü Üniversitesi (Malatya) İstanbul Arel Üniversitesi.

You might be interested:  Psikiyatrist Olmak Için Hangi Üniversite? (Solution found)

Anadolu Üniversitesi diploması yurt dışında geçerli mı?

Anadolu Üniversitesi ‘nden almış olduğum diploma Avrupa ülkelerinde/yaşadığım ülkede geçerli midir? Diplomalar, Türkiye’de aynı alanda örgün eğitim veren diğer fakültelerin diplomaları ile eşdeğerdir. Yurtdışında yaşayan mezunlarımız ise bulundukları ülke mevzuatına göre denklik işlemi yaptırabilmektedir.

Uluslararası geçerli diploma nedir?

Üniversitelerde verilen diploma türlerinden biri de, mavi diplomadır. Mavi diplomalar, öğrencilerin üniversitede verilen eğitimlerin tüm dünyada eğitime devam edilebilmesi için kullanılabileceğini gösterir. Mavi diploma alan bireyler, Avrupa Birliği’ne üye olan tüm ülkelerde öğrenci olarak hayatlarına devam edebilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *