Categories Üniversite

Üniversite Burs Hangi Durumlarda Kesilir?

Burs hangi durumlarda kesilir 2020?

Not ortalaması 100’lük sistemde 53.33’ün altında olan öğrencilerin bursu kesilir. Hazırlık sınıfında da sınıfı geçemeyenlerin bursu kesilir. Bunun yanında hazırlık sınıfını geçseniz dahi yukarıda bahsedilen ortalamaların altında sınıfı geçmeniz halinde bursunuz yine kesilir.

Burs ne zaman kesilir?

Bir öğrencinin 4 yıl tamamladıktan sonra mezun olmadığı durumlarda, okulu 5 veya 6.yıla uzasa da 4. yıl sonunda bursu kesilmektedir. Yani bir öğrencinin alacağı burs süresi okulun normal süresi ile ilişkilidir.

Dersten kalmak bursu keser mi?

KYK burs /öğrenim kredisi yönetmeliğinde bursun devam etmesi için aranılan “başarılı olma” durumunda kaç dersten kalınması halinde KYK bursunun krediye döneceği hakkında bir hüküm yer almıyor.

Üniversite 4 sınıfta bursu ne zaman kesilir?

Mezun Olan Birinin Öğrenim Kredisi Ne Zaman Kesilir 2021 – 2022? KYK burs veya öğrenim kredisi fark etmez. 4. sınıfın 6. Ayında kesilir.

Öğretmenlik bursu hangi durumlarda kesilir?

Eğer kişi, belirli eğitim yılı içerisinde okulunu bitiremezse burs ve krediler, 4. yılın sonunda kesilir. Ayrıca not ortalaması ikinin altına düşen kişilerin bursu devlet tarafından kesilmektedir.

You might be interested:  Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak Üniversite?

KYK bursu mezun olduktan sonra ne zaman kesilir 2020?

KYK bursu veya KYK kredisi alan öğrenciler ilgili bölümün normal eğitim süresini tamamladıkları senenin Haziran ayında son ödemelerini alırlar. Özetle KYK burs ve öğrenim kredisi ödemeleri ekim ayında başlar, haziran ayında burs ve kredi ödemesi sona erer.

Burs neye göre kesilir?

Bursun kesilmesinde yıl sonu ortalaması dikkate alınmaktadır. Not ortalaması 100’lük sistemde 53.33’ün altında olan öğrencilerin bursu kesilir. Bir öğrencinin disiplin suçu işlemesi ve bunu tekrarlaması sonrasında okul ile ilişiği kesildiği durumlarda KYK bursu da kesilmektedir.

KYK bursu ne zamana kadar devam eder?

İLİŞKİLİ HABERLER. 5 Kasım Cuma günü başlayan 2021-2022 dönemi burs ve kredi başvuru süresi 10 Kasım Çarşamba günü sona erdi.

Bursluluk parası kaç ay veriliyor?

Ortaöğretim öğrencilerine burs ödemeleri aylık olarak en geç her ayın 25 inde ödenmekte olup 2021 yılı Eylül ayı itibariyle bir öğrenciye aylık 357,769 TL burs ücreti ödenmektedir.

Bir dersten kalınca ne olur üniversite?

Toplam alabileceğin kredi sayısı her dönem belli. Dolayısıyla çok fazla dersten kalırsan önündeki dönemin dersleri ile kredi limitin dolabilir ve bu dersleri alamayabilirsin. Zorunlu dersleri de vermeden mezun olamazsın. Alttan aldığın zaman Devam zorunluluğun vs olmuyor.

Özel üniversiteler burs keser mi?

Özel (Vakıf) üniversiteleri tarafından verilen burslar bazı şartlarda iptal edilebilir. Üniversitenin kurallarına aykırı davranan ve disiplin cezası alanların bursları kesilebilir. Yüz kızartıcı suç işleyen bir öğrencinin de bursu kesilir. Okula girdiğiniz puan ile kazandığınız burslar başarısızlık durumunda kesilmez.

Krediye dönüşen burs tekrar Bursa döner mi?

Başarısızlıktan bursu öğrenim kredisine dönüşen öğrenciler tekrar başarılı olsa da öğrenim kredileri bursa dönüşmez. KYK dan öğrenim kredisi alan öğrenci özel burslardan faydalanabilir.

You might be interested:  Açıköğretim Üniversite Nasıl Okunur?

KYK Ne Zaman Bitiyor 2021?

İLİŞKİLİ HABERLER. 5 Kasım Cuma günü başlayan 2021 -2022 dönemi burs ve kredi başvuru süresi 10 Kasım Çarşamba günü sona erdi.

KYK bursu kaç ay veriliyor 2020?

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere kasım ayı sonunda ekim ve kasım olmak üzere iki aylık ödeme yapılacak.

Lise bursu ne zaman kesilir?

MADDE 28 – (1) (Değişik: 10/9/2012-2012/3697 K.) Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *