Categories Üniversite

Üniversite Diplomamı Ne Zaman Alabilirim?(EN iyi 5 ipucu)

Final Sınavları sonunda mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını mezuniyet töreninden sonra; bütünleme, tek ders, yaz okulu sınavları sonunda mezun olan öğrencilerimiz İlişik kesme işlemlerini yaptıktan sonra ve sistemden mezun edildikten 2 (İki) hafta sonra Öğrenci İşleri Birimine müracaat etmesi halinde diplomalarını

Üniversite diploması kaç günde çıkar?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

Üniversite diploması kargo ile gelir mi?

İlişik kesme işleminde sakınca bulunmayan mezunlarımızın diplomaları en kısa sürede karşı ödemeli olarak kargo ile adreslerine gönderilecektir. Not: Diplomalar adreslerinize kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

Mezuniyet kaç günde onaylanır?

Bu Form ve eklerinin, Fakültemiz Evrak Kayıt ofisine (2. Kat (Dekanlık Katı) D-201 no’lu oda) kayıt için teslim edilmesi gerekmektedir. Geçici Mezuniyet belgesi, bu evrakların kayda girdiği tarihten itibaren en geç 10 gün içinde teslim alınabilecektir.

Mezun olduktan sonra diploma nasıl alınır?

2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

You might be interested:  2019 Üniversite Sınav Başvuruları Ne Zaman?(Çözünme)

Üni diploması nasıl alınır?

Diploma alabilmeniz için, ilk önce Okulunuz öğrenci işlerinden ilişik kesip İLİŞİK KESME BELGESİNİ almalısınız. İlişik kesme belgesini aldıktan sonra 3 farklı şekilde diplomanızı alabilirsiniz. 1) İlişik kesme belgesini şahsen diploma bürosuna getirerek diplomanızı alabilirsiniz.

Üniversite diplomayı ne kadar saklar?

24 YÖK ve ÖSYM’den gelen kararlar dosyası 5 yıl 5 yıl Devlet Arşivlerine gönderilmez. 25 Öğrenci işleriyle ilgili istatistikî bilgiler dosyası 5 yıl 5 yıl Devlet Arşivlerine gönderilmez. 26 Diploma defteri 101 yıl Devlet Arşivlerine gönderilmez.

Üniversite diploma ne işe yarar?

Üniversite öğrencileri mezun olduklarında kendilerine okul tarafından diploma verilir. Diplomalar öğrencilerin okumuş olduğu bölümü başarılı olarak bitirdiğini ve yapacağı işleri resmi olarak yapabileceğini gösterir.

E devlet diploma aslı yerine geçer mi?

Eğer o da yoksa. E -devletten aldığın belgeyi noter sistemden birebir görebilirse aslı gibidir onayı verir.

Diploma hangi kargo ile gönderilir?

( Diploma, diploma eki ve başarı belgesinin kargo ile gönderilmesi talep ediliyorsa dilekçede belirtilecektir. Belgeler, hak sahiplerinin kendilerine Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri birimleri tarafından kargo ile (PTT Kargo ) adreslerine gönderilecektir.)

Mezuniyet işlemleri nasıl başlatılır?

Öğrencinin dilekçesine göre durumunun mezuniyet komisyonunca incelenmeye başlanması ile başlar, öğrencinin mezun edilmesi ve mezuniyet belgesinin, onaylı transkriptinin ve lise diplomasının aslı verilmesi ile biter.

Mezun Belgesi nasıl alınır?

kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”nı bulmalısınız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” başlığını seçmelisiniz.

AÖF geçici mezuniyet belgesi kaç günde çıkar?

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

Diploma notu nasıl öğrenebilirim?

Diploma notunuzu E Okul-Öğrenci Girişi ile sisteme girerek öğrenebilirsiniz. e-okul sistemi okulların kapanmasıyla biraz rahatlarken LYS, TEOG ve PYBS sınavı sonrası yine öğrencilerin en çok ziyaret ettiği siteler arasında e-okul’a öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Üniversite Mezunu Askerde Ne Olur?

Kapanan okuldan diplomamı nasıl alırım?

İlk etapta ilkokul, ortaokul yahut liseden mezuniyetinizi tamamlamanızın ardından aldığınız diplomayı kaybettiğinizde, mezun edildiğiniz eğitim kurumunu ziyaret ederek, diplomanızın kaybolduğunu belirterek, tekrardan diploma çıkartmak istediğinizi yazılı bir dilekçe ile bildirmeniz lazım gelmektedir.

Diploma numaramı nasıl öğrenirim?

E-Devlet üzerinden diploma doğrulaması da yapılabiliyor. e-Devlet şifrenizle sisteme girdiğinizde YÖK hizmetleri altında bulunan ‘Yükseköğretim Mezun Belgesi Doğrulama’ hizmetini seçtiğinizde diplomanızı kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *