Categories Üniversite

Üniversite Için Askerlik Durum Belgesi Nasıl Alınır?(Doğru cevap)

Belgenin aslını e devletten alabilirsiniz. E devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama butonu yerine askerlik durum belgesi sorgulama yazarak çıkan ilk sayfaya tıklayın. Ardından buradan belge yazdıra tıklayarak askerlik durum belgenizi hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Üniversite askerlik Durum Belgesi Nedir?

Üniversiteye yeni kayyt yaptyran öğrenciler kayıt syrasında Askerlik Şubelerinden aldykları Askerlik Durum Belgesi ‘ ni verirler. Bu belgede ” Bir fakülte veya yüksekokula kayıt olmasynda askerlikçe bir sakınca yoktur” ifadesi yer alır. 30 ve üzeri yaşta olan öğrenciler için askerlik sevk tehir işlemi yapılmaz.

Şu an nerede askerlik yapıyorum?

E Devlet giriş ile Askerlik Durumu Sorgulama için öncelikle www.türkiye.gov.tr internet adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden “Milli Savunma Bakanlığı”nı bulmalısınız.

Üniversite kaydı varken askere gidilir mi?

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans veya lisansüstü programlarından mezun olduktan sonra üniversitenin herhangi bir lisans programına kayıt yaptıran öğrenciler için askerlik sevk tehir işlemi yapılamaz.

Askerlik terhis tarihimi nasıl öğrenirim?

e-devlet’e girmeniz gerekiyor. TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu” yazarak askerlik yapacağınız yeri sorgulayabileceksiniz.

You might be interested:  Kendine Müzisyen Hangi Üniversite?(EN iyi 5 ipucu)

Askerlik durum belgesi neden istenir?

Askerlik görevinizi yapmış olduğunuzu gösteren eğer tecil durumu varsa bu tecilin hangi tarihe kadar olduğu bilgisi yer alan belgeye askerlik durum belgesi denilmektedir. Askerlik durum belgesi içerisinde tam olarak askerlik durumunuz belli olmaktadır.

Durum Belgesi Nedir Mersis?

ANONİM ŞİRKETLER İÇİN; Firma yetkililerinin de yer aldığı durum belgesi Müdürlüğümüze gelmeden MERSİS sisteminden online olarak belge başvuruları kısmından e-imzalı olarak talep edilerek sistem üzerinden ödemesi de yapılarak e-imzalı şekilde alınabilmektedir.

19 yaşında askere gidebilir mi?

18 ve 19 yaşında olan bir kişi gidemez. Bu konuya dair hususlarda yukarıda bahsettiğimiz mevzuatlar geçerlidir. 20 yaşında olan bir kişi ise 20 yaşına girdiği senenin ilk Ocak ayından itibaren yoklamaya tabi tutulur.

2021 de askere gidecekler ne zaman belli olacak?

Yapılan açıklamaya göre, askerlik yerleri 22 Ekim 2021 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak.

Askerlik ile ilişiği yoktur ne demek?

Askerlik ile ilişiği yoktur bazı er ve erbaş adayları için e devlet üzerinde yazan bir bilgidir. Bu bilginin anlamı kısaca şöyledir. Yani askerlikle ilişiği bulunmamaktır yazan bireyin silahaltına alınmasına gerek yoktur demektir.

Öğrenciyken askere gidilebilir mi?

Öğrenimine devam ederken, askere gitmek isteyen öğrenciler bir dilekçe ile Üniversiteye başvurarak “ askere sevk tehirlerinin iptal edilmesini” talep edebilirler. Öğrencilerin talepleri üzerine durumları ilgili Askerlik Dairesi Başkanlığı’na bildirilir ve teklif Askerlik Dairesi Başkanlığı’nın onayı ile kesinleşir.

Okul kaydını dondurup askere gidilir mi?

Kaydını donduran öğrenciler o dönemde hiçbir üniversite dersinden sorumlu olmayıp, daha sonra kayıtlarını tekrar aktif hale getirdiklerinde eğitimlerine ara verdikleri yerden devam edebilirler. Askerlik sebebiyle kayıt donduran öğrenciye askerlik süresi kadar izin verilmektedir.

Üniversiteye devam etmeyince kayıt silinir mi?

YÖK Başkanı prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın özel talimatıyla başlatılan çalışmaya göre, kayıt yenilemeyen öğrencilerin kaydı silinmeyecek, dondurulacak. Öğrenci aradan ne kadar zaman geçerse geçsin okuluna dönebilecek.

You might be interested:  Üniversite Sınavına Hangi Kaynaktan Çalışmalıyım?(En iyi çözüm)

Askerlik 9 ay uzatıldı mı?

25 Haziran 2019 tarihinde Askeralma Kanunu üzerinde gerçekleştirilen değişiklikler ile eğitim durumu fark etmeksizin tüm er ve erbaşlar için zorunlu hizmet süresi 6 aya indirilmişti. Yeni Kanun Teklifinde, askerlik süresinin uzatılmasına dair ek bir karar bulunmuyor.

Askerlik sonucuna nasıl bakılır?

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, temmuz, ağustos, eylül 2021 döneminde sevke tabi yedek subay, yedek astsubay adayları ile erbaş ve erlerin sınıflandırma sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Sonuçlar, e-Devlet ve Askerlik Şube Başkanlıklarından öğrenilebilecek.

Askerliğe ne zaman çağrılır?

Celp dönemleri ve başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir: Şubat celp dönemi – Son başvuru tarihi: 30 Kasım. Mayıs celp dönemi – Son başvuru tarihi: 28 Şubat. Ağustos celp dönemi – Son başvuru tarihi: 31 Mayıs.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *