Categories Üniversite

Üniversite Için Burs Nasıl Alınır?

Üniversite burs neye göre veriliyor?

Başvuran öğrenciler sosyal, ekonomik, eğitim durumlarına göre değerlendirilerek aralarından burs verilecek olanlar kurum tarafından belirlenir.

Üniversite öğrenci devlet bursu ne kadar?

2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/ burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir.

Burs kimlere verilir?

KİMLER KYK BURS ALABİLİR?

  • Ön lisans öğrencileri,
  • Lisans öğrencileri,
  • İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Burs almak için nerelere başvurabilirim?

Burs ve kredi başvurularınızı Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı bölge ve yurt müdürlükleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Üniversite öğrencileri ne kadar burs alıyor?

Burs /kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

KYK burs kimlere verilmez?

Yüksek lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler, Açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri, Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler, Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler burstan yararlanamazlar.

You might be interested:  Üniversite Devlet Bursları Nasıl Alınır? (Solution found)

Burs ve kredi başvuruları ne zaman bitiyor?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre KYK başvuruları 10 Kasım günü sona erecek. KYK burs başvurusu e Devlet sayfası üzerinden alınmaya devam ediyor. Üniversite eğitimi sırasında maddi olarak destek almak isteyen öğrencilere verilen KYK burs ve kredi için başvuru süresi uzatıldı.

Önlisans devlet bursu ne kadar?

2021 yılında KYK bursu lisans ve ön lisans öğrencileri için 550 TL’den 650 TL’ye, Yüksek lisans öğrencileri için 1100 TL’den 1300 TL’ye ve Doktora bölümlerinde okuyan öğrencilerin ise 1600 TL’den 1950 TL’ye çıkarıldı.

Geri ödemesiz burs kimlere verilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sağladığı burs imkanı, maddi geliri yetersiz olan öğrencilere karşılıksız olarak sağlanmaktadır. KYK burs başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler bu geri ödemesiz olarak ödeme alır.

Üniversite bursu kimlere verilir?

Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez), Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

Burs kimlere verilir öğrenci?

Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs /Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

KYK devlet bursu kimlere verilir?

Burstan yararlanacak öğrenciler,

  • Ön lisans öğrencileri,
  • Lisans öğrencileri,
  • İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Aynı anda birden fazla burs alınabilir mi?

Evet! Aynı anda birden fazla kuruma başvurabilirsin, hatta başvurmalısın! Burs çıkma ihtimalini arttırmak için şartlarına uyduğun kadar çok bursa başvuru yapmak oldukça önemli.

You might be interested:  Üniversite Kayıtları Ne Zaman Son?(EN iyi 5 ipucu)

Vakıflardan burs almak için ne yapmalıyım?

Burs Başvurumu Nasıl Yapabilirim? Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınır. Gerek ortaöğrenim eğitim yardımı başvuruları gerekse yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında alınır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *