Categories Üniversite

Üniversite Onur Belgesi Ne Işe Yarar?

Onur belgesi; örnek davranış sergileyen, yardım amacıyla yürütülen toplum hizmetlerinde görev alan öğrencilere verilmektedir.

Üniversite onur belgesi kaç puanla alınır?

1. Kimler Onur Belgesi alabilir? * Normal öğrenim süreleri dikkate alınarak, yaz öğretimi hariç, güz ve bahar dönemi sonunda, o döneme ait not ortalaması 3.00–3.49 olanlar onur öğrencisi sayılır.

Yüksek Onur Belgesi nedir ne işe yarar?

bazı üniversitelerde yılsonu ortalaması 85-100 arası olan öğrencilere verilen kagit. 4 üzerinden ortalamanın hesaplandığı bazı üniversitelerde dönem ortalaması 3,5-4 arası olan öğrencilere verilen belge. bilkent üniversitesi’nde high honor olarak anılan ve almanın bir hayli güç olduğu belgedir..

Üniversite de onur belgesi nasıl alınır?

Onur veya Yüksek Onur belgesi almaya hak kazanan öğrencile, https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ adresindeki Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu’ndan T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle adres bilgilerini güncelledikten sonra belge isteklerinde bulunabilirler.

Yüksek onur belgesi kaç puanla alınır?

Derslerini ve tezini/bitirme projesini başarıyla tamamlayanlardan; genel not ortalaması 3,50-3,75 arasında olanlar onur öğrencisi, 3,76-4,00 arasında olanlar ise yüksek onur öğrencisi sayılır.

Onur belgesi kaç puanla alınır lise?

Onur ve Yüksek Onur Belgesi nasıl alınır? Dönem not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olan öğrenciler onur öğrencisi, 3,50 ile 4,00 arasında olan öğrenciler yüksek onur öğrencisi sayılırlar ve bu durumları “MEZUNİYET” işlemleri sonrasında not durum belgesinde (transkript) belirtilir, ayrıca bir belge verilmez.

You might be interested:  Üniversite Diplomaları Ne Zaman Verilir?(Mükemmel cevap)

Üniversitede başarı belgesi kimlere verilir?

cezası almayan ve genel akademik başarı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.00-3.69 olan öğrencilere “Ustün stü olan öğrencilere ise, “Dönemin Rektörünün isminin yer aldığı Çok Üstün Başarı Belgesi (Ör: Prof.Dr. Çok Üstün Başarı Belgesi )” verilir.

Yüksek Onur Öğrencisi nasıl olunur?

Önlisans/lisans öğrenimini tamamlayan ve GANO’su 3,00 ile 3,49 arasında olan öğrenciler, onur öğrencisi; GANO’su 3,50 veya üstü olan öğrenciler ise yüksek onur öğrencisi olarak mezun olurlar. Bu bilgi, öğrencinin not döküm belgesi ve diploma ekinde belirtilir.

Ata aöf onur belgesi kaç puanla alınır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin Beşinci Bölüm Diplomalar ve Belgeler başlıklı 18-(5) maddesinde “En az 30 AKTS kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO’su 3.50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”; DNO’su 3,00 ile 3,49

Onur belgesi kimlere verilir?

Onur belgesi verilecek öğrenciler sınıf öğretmeninin önerisi ve okul müdürünün kararıyla seçilir. Öğrenciler için okula uyum, iletişim, ders durumları, yarışma başarıları gibi geniş çaplı bir değerlendirme yapılmaktadır.

Üniversite Onur ve Yüksek Onur Belgesi nasıl alınır?

Dönem not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olan öğrenciler onur öğrencisi, 3,50 ile 4,00 arasında olan öğrenciler yüksek onur öğrencisi sayılırlar ve bu durumları “MEZUNİYET” işlemleri sonrasında not durum belgesinde (transkript) belirtilir, ayrıca bir belge verilmez.

Üstün başarı belgesi nasıl alinir üniversite?

İFTİHAR ( ÜSTÜN BAŞARI ) BELGESİ KİMLERE VERİLİR? İftihar Belgesi alabilmek için ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılmanız ve bu yarışmalarda ilk beş dereceye girmeniz gerekir. Ya da çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılıp bu etkinliklerde üstün başarı göstermeniz gerekir.

You might be interested:  Üniversite Devlet Bursu Başvuruları Ne Zaman?(Çözünme)

Anadolu Üniversitesinde onur belgesi nasıl alınır?

AÖF sistemine göre öğrencinin okuduğu dönem baz alınır. Bu dönem içerisinde hiç bir dersten kalmadıysa, not ortalaması 3.00 ile 3,49 arasında ise o öğrenci “ Onur Öğrencisi Belgesi ” almaya hak kazanır.

Yüksek onur listesi nedir?

Bulundukları yarıyıl sonu itibarıyla bütün derslerini almış, başarmış ve disiplin cezası almamış öğrencilerden, AGNO’su 3,00-3,49 arasında olanlar yarıyıl onur öğrencisi; 3,50-4,00 arasında olanlar yarıyıl yüksek onur öğrencisi sayılır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *