Categories Üniversite

Üniversite Tercihlerinde Koşullar Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Üniversite tercihinde özel koşul ne demek?

Özel koşul kodları; adaylardan cinsiyet, ehliyet, yabancı dil belgesi, bonservis, sertifika gibi niteliklerin arandığını gösteren kodlardır. Bu kodlar 1-6 ve 7 rakamlarıyla başlamaktadır. ÖSYM tarafından bir adayın söz konusu özel koşulu taşıyıp taşımadığı sistem üzerinden kontrol edilememektedir.

YKS tercih yaparken koşullar ne demek?

YKS tercih kodları 2021 listesi burada!

Tercihlerde koşullar kısmı nedir?

1. Kısım ‘da yer alan koşullar, adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan bilgileri doğrultusunda bilgisayar tarafından kısmen veya tamamen kontrol edilerek (yaş, uyruk, cinsiyet, okul türü vb.) Kısım ‘da yer alan koşullar, yerleştirme işleminde ÖSYM tarafından dikkate alınmayacak koşullardır.

2021 tercih nasıl yapılır?

Adaylar, 2021 YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.

Özel koşul 13 nedir?

YKS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR MADDE 13 NEDİR? Bu koşul ve açıklamalar için yer alan madde 13 ‘e gelecek olursak; Mimarlık bölümüne programın yerleştirme puan türünde başarı sırası 250 (iki yüz elli) bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

You might be interested:  Parayla Üniversite Diploması Nasıl Alınır?(Çözülmüş)

Üniversite Özel koşul 4 nedir?

YKS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR MADDE 4 NEDİR? YKS özel koşul ve açıklamalar kılavuzunda yer alan madde 4 ise; Bk. 4 “İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır.

ÖSYM tercih işlemleri nasıl yapılır?

Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM ‘nin https://ais. osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır.

Tercih nasıl yapılır YKS 2021?

Adaylar, 2021 – YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

Tercih koşullar 13 ne demek?

Bu koşul ve açıklamalar için yer alan madde 13 ‘e gelecek olursak; Mimarlık bölümüne programın yerleştirme puan türünde başarı sırası 250 (iki yüz elli) bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

Özel koşullar BK 3 ne demek?

Bk. 3 Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler

Tercih yaparken program kodu nedir?

Tercih kodu, tercih edilecek olan okulun bölümünün kodudur. Her üniversitenin adından sonra bu üniversitede bulunan programların kodları, bu programların adları yer almaktadır. Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir.

Tercihlerde BK 4 ne demek?

Bk. 4 “İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilmekte olan yıllara dahil değildir.” açıklamasını içermektedir.

You might be interested:  Yks Üniversite Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak?(Mükemmel cevap)

Kimler ek tercih yapabilir 2021?

2021 YKS ikinci ek yerleştirmede, merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşmeyen adaylar ile TYT puanı 140-150 aralığında olan adaylar ve AYT/YDT puanı 170-180 aralığında olan adaylar tercih yapabilecek.

2021 YKS ek tercihleri ne zaman?

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) sonuçlarına göre 2021 -2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır. Adaylar, 2021 – YKS İkinci Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında T.C.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *