Categories Üniversite

Üniversite Tercihlerinde Özel Koşullar Ne Demek? (Solution found)

Özel koşul kodları; adaylardan cinsiyet, ehliyet, yabancı dil belgesi, bonservis, sertifika gibi niteliklerin arandığını gösteren kodlardır. Bu kodlar 1-6 ve 7 rakamlarıyla başlamaktadır. ÖSYM tarafından bir adayın söz konusu özel koşulu taşıyıp taşımadığı sistem üzerinden kontrol edilememektedir.

Bk4 özel koşul nedir?

YKS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR MADDE 4 NEDİR? YKS özel koşul ve açıklamalar kılavuzunda yer alan madde 4 ise; Bk. 4 “İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır.

Özel koşul 13 nedir?

YKS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR MADDE 13 NEDİR? Bu koşul ve açıklamalar için yer alan madde 13 ‘e gelecek olursak; Mimarlık bölümüne programın yerleştirme puan türünde başarı sırası 250 (iki yüz elli) bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

Tercih yaparken BK 3 ne demek?

Bk. 3 “Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %75 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte üçünü; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup öğrenciler

Bk1 koşulu ne demek?

Kadrolarda yer alan tercih kodlarının ne anlama geldiğini görmek için tıklayın. Bk. 1. Adalet Meslek Lisesi Mezunu olmak. Lise dengi okulların Elektrik bölümü mezunu olmak.

You might be interested:  Üniversite Ücretleri Ne Zaman Ödenecek?(En iyi çözüm)

Özel koşul ve açıklama ne demek?

Özel koşul kodları; adaylardan cinsiyet, ehliyet, yabancı dil belgesi, bonservis, sertifika gibi niteliklerin arandığını gösteren kodlardır. Bu kodlar 1-6 ve 7 rakamlarıyla başlamaktadır. ÖSYM tarafından bir adayın söz konusu özel koşulu taşıyıp taşımadığı sistem üzerinden kontrol edilememektedir.

Bk9 nedir?

YKS özel koşul ve açıklamalar kılavuzunda yer alan madde 9 ise; Bk. 9 “Anadolu Ü: Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında sınav, materyal ve eğitim öğretim hizmetleri karşılığında öğretim gideri alınır. Öğretim gideri olarak alınacak bedeller Üniversitenin internet sitesinden öğrenilebilir.

Tercih yaparken BK 4 ne demek?

Bk. 4 İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Öğrencilere, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uygulanır.

Tercihlerde Tablo 6 ne demek?

TABLO – 6.ORTAÖĞRETİMDEKİ ALAN/KOL/BÖLÜMLER İLE AYNI ALAN/KOL/BÖLÜMLERDEKİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI.

Tercih sayfasındaki koşullar nedir?

1. Kısım’da yer alan koşullar, adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan bilgileri doğrultusunda bilgisayar tarafından kısmen veya tamamen kontrol edilerek (yaş, uyruk, cinsiyet, okul türü vb.) Kısım’da yer alan koşullar, yerleştirme işleminde ÖSYM tarafından dikkate alınmayacak koşullardır.

Üniversite özel koşullar BK 3 ne demek?

“Programın öğretim dilinde bir yıl süreli zorunlu Hazırlık Programı uygulanır, programın Yeni Bk. 3: sonunda ilgili dilde yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. Hazırlık sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

Bk1 nedir YKS?

YKS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR NEDİR? YKS özel koşul ve açıklamalar kılavuzunda yer alan madde 1 ise; Bk. 1 “Bir mesleğe yönelik program uygulayan lise veya dengimeslek okulu çıkışlı adayların bu programla ilgili tercihlerini belirlemedenönce Tablo-6’yı dikkatle incelemeleri gerekir.” açıklamasını içermektedir.

You might be interested:  Üniversite Rektörünü Kim Seçer? (Solution found)

BK 64 ne demek?

Öğretim dili İngilizce olan dört yıllık programların zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı ücretleri, ilgili programların yıllık ücretleri ile aynıdır.

BK 789 ne anlama gelir?

Adayların tercih sürecini etkilememesi gereken bir ÖSYM açıklaması olan bu kavramın anlamı kurumsal dış değerlendirmesinin, Yüksek Öğretim Kalite Kurulu tarafından yapıldığını belirtmektedir. Bk. 789 Tercih Sürecinde Önemli Mi?

Tercih koşullar 13 ne demek?

Bu koşul ve açıklamalar için yer alan madde 13 ‘e gelecek olursak; Mimarlık bölümüne programın yerleştirme puan türünde başarı sırası 250 (iki yüz elli) bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

Üniversite özel koşullar BK 64 ne demek?

Bk. 64 Öğrenciler yabancı dil öğrenimlerini Bülent Ecevit Üniversitesi ‘nin Merkez Kampusunda sürdüreceklerdir. Bk. 121 Bir yıl süreli zorunlu Arapça Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *