Categories Üniversite

Ylsy Hangi Üniversite?(Doğru cevap)

YLSY burs ücreti ne kadar?

Yurt içinde dil öğrenimi görülen süre boyunca ödenen aylık burs olup 1.000 TL olarak ödenmektedir.

YLSY mecburi hizmet nedir?

YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme) Bursu, üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarının uzman ve eğitmen ihtiyacının karşılanması amacıyla mecburi hizmet karşılığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen yurt dışında lisansüstü öğrenim burs programıdır.

YLSY 2021 nedir?

2021 YLSY Bursu (Yurtdışı Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme), Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığınca belirli şartları taşıyan öğrencileri finanse etmek amacıyla yürütülen geniş kapsamlı bir devlet bursudur.

YLSY ye kimler başvurabilir?

YLSY Bursu, üniversiteler ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasını amaçlar. MEB tarafından not ortalaması 2.50 üzerinde olan ve burs için gerekli şartları sağlayan öğrencilere yurt dışı yüksek öğrenimleri süresince verilmektedir.

YLSY başvuru ne zaman 2021?

21 Ekim – 01 Kasım 2021 tarihleri arasında ( Başvurular 01 Kasım 2021 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir.) alınacak başvurularda sürece ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak isteyen adayların duyuru ekinde yer alan 2021 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ile Tercih Tablosu´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YLSY hangi ALES puanı?

Başvurabilmeniz için ALES puanınızın 75 ve üstü, ortalamanızın da 2,5/4 ya da 65/100 ve üstü olması gerekmektedir. Ayrıca YLSY puanınızın da en az 70 olması gerekmektedir.

You might be interested:  Üniversite Açıköğretim Tercihleri Nasıl Yapılır?

YLSY bursu neleri karşılıyor?

YLSY Bursu neleri karşılıyor?

 • Yurt dışındaki okul ücretlerinizin tamamı,
 • Yurt içi ve yurt dışı ulaşım giderleriniz,
 • Yurt içi ve yurt dışı sağlık masraflarınız,
 • Sınav ücretleriniz,
 • Kırtasiye giderleriniz,
 • Aylık burs ödemesi.

YLSY bursu ne?

Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna dayalı olarak Bakanlığımızca verilen burs ile ( YLSY Programı) lisansüstü öğrenim görmek amacıyla yurt dışına öğrenci

YLSY için ne gerekli?

YLSY Gerekli Evraklar

 • 1) Sözlü sınav giriş belgesi (1 adet)
 • 3) Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport.
 • a) REBUS Bilgi Girişi.
 • b) Belge Teslim Dilekçesi (1 adet)
 • c) Öğrenci Bilgi Formu (1 adet)
 • e) Not Döküm Çizelgesi / Transkript (1 Adet)

MEB bursu ne kadar 2021?

MEB tarafından belirlenen 2021 Eylül ayı harçlığı öğrenci başına 49,44 TL, 2021 yılı sosyal yardımı ise öğrenci başına 395,55 TL’dir.

YLSY 2021 Başvuru nasıl yapılır?

Adaylar, başvurularını 21 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında REBUS (Resmî Burslu Öğrenci Sistemi – http://rebus.meb.gov.tr) üzerinden yapabilecek.

YLSY Burs ne zaman başlar?

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme ( YLSY ) burs başvuruları, 21 Ekim 2021 tarihinde başlayacak ve 1 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Fulbright bursu ne zaman?

Fulbright Programı 75. Fulbright Programı’nın 75. Yıl dönümü çerçevesinde Komisyonumuz, 7 Mayıs 2021 tarihinde “ Fulbright Türkiye Günü” düzenleyecektir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *